انتشارات آفتاب هشتم

 
انتشارات آفتاب هشتم
 
زبان‌های گوناگون سبب شده افراد برای استفاده از اطلاعات محدودیت‌هائی داشته باشند. برخی زبان ها مانند انگلیسی، عربی، اسپانیائی و روسی در کشورهای متعددی متداول است و افراد به راحتی می توانند از اطلاعات و اخبار تولید شده در کشورهای مختلف استفاده ببرند. زبان و حروف فارسی مخصوص کشور ایران و افغانستان است و مردم کشور تاجیکستان زبان فارسی را با خط غیرفارسی(سرلیک) می‌نویسند. این محدودیت و خاص بودن زبان فارسی به خصوص در مواقعی که نیاز به ارتباط با دیگر کشورها، استفاده از منابع و اطلاعات و یا هنگام سفر به کشورهای مختلف بروز می‌نماید و آشکار می‌شود.

ترجمه اخبار و اطلاعات و باز نشر آنها به صورت نشریات و کتاب یا در رادیو و تلویزیون به زبان فارسی قدمتی طولانی دارد. در چند سال اخیر علاوه بر موارد قبلی استفاده از فضای مجازی به سرعت در حال توسعه است و بخش زیادی از اطلاعات از این طریق ترجمه و مبادله می‌شود.

انتشارات آفتاب هشتم از سال 1382 با هدف آشنائی هموطنان عزیز با کشورها و شهرهای مختلف جهان اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و نشر کتاب نمود. آشنائی با کشور آلمان اولین کتاب از این مجموعه بود که تاکنون دو بار اطلاعات آن تکمیل، به روز و ویرایش شده و جمعاً پنج مرتبه چاپ شده است. از مجموعه آشنائی با کشورها و شهرهای جهان تاکنون بیش از پنجاه عنوان کتاب منتشر شده است که اغلب با استقبال مواجه و تجدید چاپ شده‌اند.

با توجه به گسترش فضای مجازی و استفاده گسترده مردم از آن و سهولت به روز رسانی و امکان انتقال حجم گسترده‌تر اطلاعات نسبت به چاپ کتاب، سبب شد مدیریت و کارشناسان این موسسه با برگزاری جلسات متعدد و مشورت با اساتید مختلف در سال 1394 تصمیم به راه‌اندازی وب سایت و اپلیکیشن مرتبط با موضوع گردشگری و دیدنی‌های ایران و جهان نمایند.

وب سایت و اپلیکیشن سفر پارسی پشتوانه بیش از یک دهه مطالعه بر روی کشورها و شهرهای جهان و انتشار ده‌ها جلد کتاب، ده‌ها هزار عکس و تصویر و هزاران صفحه مطلب دسته‌بندی شده دارد. بدون شک این حجم اطلاعات به زبان فارسی کم نظیر و حتی می‌توان ادعا نمود بی نظیر است. بخش تحقیق و پژوهش این انتشارات پیوسته بر این اطلاعات افزوده وآنها را به روز می‌نماید.

از تمام هموطنان و فارسی زبانان عزیز در سراسر جهان تقاضا می نماید مطالب و عکس‌های خود را برای این پایگاه اطلاعاتی ارسال فرمایند تا به نام ایشان ثبت و ارائه شود.
 

دنبال کردن ما

 

در حال بارگزاری

در حال بارگزاری

Are you sure?