شرکت کنندگان نمایشگاه حامی بانو

 

 

نمایشگاه مجازی حامی بانو در یک نگاه

امروزه دستیابی به توسعه پایدار بدون بهره گیری از شایستگی ها و توانمندی های زنان محال به نظر می رسد زنان در شکل گیری قانون ها و تشکل های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نقش تعیین کننده ای دارند. هایپر اکسپو به عنوان اولین نمایشگاه مجازی ایران، حمایت از بانوان کارآفرین را سرلوحه وظایف خود قرار داده است و با ایجاد بستری مناسب جهت ارائه و فروش محصولات بانوان کارآفرین، توسعه و ارتقای کارآفرینی زنان، پیگیری جهت رفع موانع موجود، حمایت و تشویق بانوان در امور تجاری و همسو کردن آن در راستای توسعه اقتصادی کشور نمایشگاه مجازی حامی بانو را راه اندازی کرده است. نمایشگاه مجازی حامی بانو، نخستین نمایشگاه جامع اطلاعات و فروشگاه زنان کارآفرین و صاحب کسب، با هدف حمایت و معرفی بانوان فعال در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … با حمایت و همکاری استانداری تهران راه ‌اندازی شده است. با توجه به این که هیچگاه فعالیت ‌های بانوان ایرانی در یک مجموعه معرفی نشده و به صورت موردی به مردم ارایه می شود، وجود چنین نمایشگاهی ضروری بنظر می رسد. در این نمایشگاه بانوانی که تولید کننده‌ محصولات مختلفی هستند، ولی به دلیل نداشتن امکانات نمی توانند این محصولات را به فروش برسانند، می‌توانند در نمایشگاه این مجازی دست سازه ها و محصولات خود را معرفی و با خریداران و مشتریان در ارتباط باشند.

مدیر کل امور بانوان استانداری تهران با تشریح فعالیت ها و اقدامات انجام گرفته در حوزه بانوان استان تهران اظهار داشت: با حمایت و پشتیبانی شخص استاندار و دولت اقدامات خوبی در جهت حمایت و همیاری زنان در استان تهران انجام گرفته و هم در دست اقدام است که از آن جمله می توان به موضوع راه اندازی سامانه حامی بانو و نمایشگاه مجازی آن اشاره کرد که به دنبال آغاز به کار این سامانه امروز شاهد رونق کسب و کار و درآمد زایی در کنار اشتغال زایی برای بیش از هزار و 600 نفر از بانوان تولید کننده در زمینه صنایع دستی، خواروبار، تولیدات تزئینی، مصرفی، پرورش ماهی ، گلخانه های مختلف در سطح استان هستیم.

وی در ادامه ترویج و توسعه کارآفرینی، کمک به بهبود و اصلاح سیاست های حمایتی از زنان کارآفرین، نهادینه ساختن فعالیت های آموزشی، پژوهشی، مشاوره‌ای و ترویجی در زمینه کارآفرینی، فراهم ساختن زمینه لازم برای پرورش ایده های خلاق در ورود به عرصه کارآفرینی، کمک به سامان دهی فعالیت های مرتبط با کارآفرینی، کمک به پیوند منطقی و متناسب میان کارآفرینان و دولت و بانک ها و سایر ذی نفعان، کمک به ایجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی میان زنان کارآفرین در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی را از مهمترین اهداف کار گروه حامی بانو در سطح استان تهران برشمرد.

همچنین وی گفت: بدون شک حامی بانو گامی مهم و جدی در جهت حمایت از زنان بی سرپرست، بد سرپرست و حتی زنان خانه دار است که باید با حمایت دولتمردان به مانند همیشه در سطح وسیع تری در سراسر کشور ادامه یابد.

این مقام مسئول در استانداری تهران از رسانه ها خواست برای حمایت از ایجاد کسب و کار و اشتغالزایی در محیط دیجیتال و مجازی برای تبیین و نهادینه کردن طرحهایی مانند حامی بانو که در جهت حمایت از زنان کارآفرین و تولید کنندگان محصولات است تلاش کنند.

با توجه به گستره فعالیت های مجموعه هایپر اکسپو و با مشارکت گروه متخصصین و مدیران ایران و همچنین ورود طرح حکاک (طرح حمایت از کسب و کار کوچک) خدمات ذیل به صورت انحصاری و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در مورد بانوان و در غالب اجرای مسئولیت های اجتماعی این مجموعه، با تخفیف ۳۰ الی ۵۰ درصدی به بانوان ایران زمین ارائه می گردد:

1- خدمات آموزشی در امور کسب کار ویژه بانوان

2- خدمات مشاوره ای ویژه بانوان

3- جذب سرمایه گزار برای کسب و کار های امور بانوان

4- ایجاد بسترهای رشد کسب و کار برای بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار

5- بهبود فروش محصولات تولیدی بانوان (به ویژه برای کسب و کار های خانگی) 

6- توسعه کسب و کارهای موجود در امور بانوان

7- کارآفرینی برای بانوان شغل اولی که دارای رزومه خاصی نیستند

8- معرفی استارت آپها و دانش بنیانهای مربوط به امور بانوان به عموم مردم

9- اتصال بخش صنعت و دانشگاه با محوریت پر رنگ کردن حضور بانوان

10- اتصال فعالین بازار سرمایه و دانشگاه وصنعت در امور مربوط به فعالیت بانوان 

11- کار آفرینی در زیر ساختهای موجود

12- تسهیل گری انجام بهینه کسب و کار

13- ایجاد ظرفیتهای کار آفرینی

14- آموزش شغل اولی ها

15- رفع موانع کسب و کار

دنبال کردن ما

 

در حال بارگزاری

در حال بارگزاری

Are you sure?